סקרים ונספחים אקוסטיים סביבתיים להיתרי בניה

הצעד הראשון בדרך להקמת מבנים חדשים ו/או שיפוץ או שימור של מבנים קיימים (לרבות מבני ציבור, מגורים, מסחר, בתי ספר, בתי אבות וכו'), מחויב בהרבה מקרים בהכנת סקר אקוסטי סביבתי – כחלק מהדרישות לקבלת היתר בניה של המבנה.

את התסקיר מבקשת הועדה המקומית לתכנון ובניה כחלק מהדרישות של המשרד להגנת הסביבה, במקרים בהם הפרויקט נמצא בסמיכות לסביבה רועשת (כבישים ראשיים, שדות תעופה, אצטדיונים וכולי). במקרים אחרים, הדרישה להגשת סקר אקוסטי סביבתי הינה גורפת לכלל פרויקטי הבניה בתחומי הרשות מקומית אשר דורשת זאת. הסקר האקוסטי נותן מענה לתופעות הרעש של הסביבה הרועשת בא נמצא הפרויקט, וכן את המענה לרעש שמייצר הפרויקט בשלב הביצוע (רעש מציוד בניה) ובשלב שלאחר סיום הבניה (מערכות מכאניות של המבנה לרבות מערכות מיזוג, מפוחים לאוורור/ש"ע, גנראטורים, תכנון חדר מכונות לבריכה, משאבות מים וכו'), וכל זאת בתכנון מקדים של הסקר בהתאמה לתקנות המנחות.

אישור לאכלוס המבנה מתקבל בתום שלב הפיקוח, וזאת לאחר בדיקה כי העבודות בוצעו בהתאם לדרישות שהוגדרו בסקר המקדים.

נספח אקוסטי
הסקר האקוסטי נותן מענה לתופעות הרעש של הסביבה הרועשת בה נמצא הפרויקט, וכן את המענה לרעש שמייצר הפרויקט בשלב הביצוע (רעש מציוד בניה) ובשלב שלאחר סיום הבניה (מערכות מכאניות של המבנה לרבות מערכות מיזוג, מפוחים לאוורור/ש"ע, גנראטורים, משאבות מים וכו'), וכל זאת בתכנון מקדים של הסקר בהתאמה לתקנות המנחות.

מתחילים לעבוד

על מנת להקל על תהליך העבודה, מומלץ לשלוח לנו כבר בתחילת הדרך תכניות אדריכל עם הפרטים אודות הפרויקט לרבות תרשים סביבה, פרטי גוש/חלקה, נתוני סביבה וכו'.

במידה והפרויקט הינו הקמת או שיפוץ מבנה (לרבות מבנה מסחרי, בית אבות, מבנה מגורים וכו'), כדאי לצרף תכנית מיזוג אוויר, וזאת על מנת לבחון את כל המערכות האלקטרו-מכאניות הקיימות בפרויקט ולהגדיר אותן למפלסי הרעש הנדרשים ע"פ התקנות.

מה שנשאר הוא ללחוץ על פרטי הקשר בתחתית העמוד או בצד השמאלי של המסך.
אנחנו כאן כדי להעניק לכם שקט.

למי מיועד השירות

השירות מיועד למשרדי אדריכלים, משרדי הנדסה או חברות ניהול/פיקוח, למגזר הפרטי במקרים של העמדת בריכת שחיה עם חדר מכונות בריכה ובעצם לכל מי שנדרש להגיש דוחות אקוסטיים, וזאת על מנת לקבל את אישורי הבניה לפרויקט הבינוי.

אנחנו נלווה אתכם מרגע הדרישה לסקר האקוסטי עבור הפרויקט ועד לאישורו ע"י הרגולטור, וזאת בייצוג מול הוועדות השונות לרבות המשרד להגנת הסביבה. הכנת הסקר תיעשה בתיאום מול היועצים הרלוונטיים ועבודה מול האדריכל.
העבודה נעשית ברובה בשלב התכנון מול תכניות האדריכל. במקומות בהם יידרש מיפוי רעש, משרדינו ייתן מענה במדידות וניטור רעשים וחיזוי עתידי של הרעש כלפי הפרויקט וסביבתו.

בידיים טובות

ליווי מלא מרגע הגשת הבקשה לסקר אקוסטי ועד לאישורו ע"י המשרד להגנת הסביבה

יותר מייעוץ

מלבד הנספח שדרוש להיתר, אנו כאן כדי להעלות את המודעות לליקויים אקוסטיים. כולם זוכים. האדריכל, מנהל הפרויקט, היזם וכמובן לקוח הקצה

אפשר להתחיל לבנות

הכנת נספח אקוסטי ואישורים הנחוצים לקבלת היתרי בניה בפרויקטי בינוי

נשמח להעניק לכם שקט
מוזמנים לפגישת התייעצות וקפה במשרדינו. ללא עלות וללא התחייבות!

נושא הפנייה:

"Silence is a source
of great strength"
Lao Tzu