הנגשת כיתות לתלמידים לקויי שמיעה

הנגשת כיתות

שוויון הזדמנויות זה מעל הכל

הנגשת כיתות לילדים לקויי שמיעה, נועדה לאפשר לילדים בעלי ירידה בשמיעה (ירידה משמעותית אך לא חירשות), בסיס שווה וראוי להיות תלמידים שווים לכל דבר בבית הספר או בגן הילדים.

שוויון הזדמנויות הוא ערך עליון בחברה שלנו, ולכן ההזדמנות שנפלה בחלקינו ביצירת עתיד טוב יותר לילדינו, דוחפת אותנו להשתפר ולשפר בכל הקשור להנגשת כיתות שמע במוסדות החינוך. נגישות היא אחד הדברים החשובים ביותר שמוסד חינוכי יכול לעשות.

התקשרו אלינו – ויחד נהפוך את המוסד החינוכי שלכם לשוויוני יותר.

הייעוץ שלנו כולל:

  • בחירת מיקום, מדידות ובדיקות מקדימות של הכיתה המיועדת להנגשה וזאת בשיתוף עם קלינאית תקשורת מטעם משרד החינוך, בהתאם להנחיות.
  • יצירת תוכנית עבודה מפורטת.
  • בקרת איכות מוקפדת לאחר ביצוע השיפוץ.

תנו לנו לעזור לכם להפוך את בית הספר שלכם למקום שיוויוני יותר ומקבל יותר.
יחד נאפשר לילדים כבדי שמיעה להשתלב במסגרת הלימודית בצורה הטובה ביותר!

בהנגשת כיתות,
אין מקום לפשרות

כאשר אנו ניגשים לתהליך התאמת הכיתה לילדים לקויי שמיעה, אנחנו עושים את זה בתשומת הלב המירבית. התכנית האקוסטית צריכה להיות מקצועית ביותר עם ירידה לפרטים הקטנים, וזאת על מנת לצמצם טעויות שיכולות לקרות במהלך בינוי הכיתה שנעשה ע"פ התכנית האקוסטית.

כשבוחרים את מי שיתכנן את האקוסטיקה, אסור להקל ראש בבחירה!
תכנון נכון הוא המפתח לסביבת לימודים ראויה ואיכותית ואותו – תמצאו אצלנו.

תהליך הנגשת כיתה אקוסטית הינו תהליך בו הופכים כיתת לימודים רגילה בבי"ס או לחלופין גן ילדים, והופכים אותה לנגישה, כך שתלמיד כבד שמיעה יוכל להשתלב ולזכות להזדמנות שווה באיכות הלמידה למרות מוגבלותו.

התאמת הכיתה נעשית בשילוב של יועץ אקוסטיקה מוסמך וקלינאית תקשורת בכפוף להנחיות משרד החינוך. נציגי החברה יגיעו  על מנת לבצע מדידות אקוסטיות בחללים המיועדים להנגשה (הבחירה תיעשה יחד עם היועץ להתאמת כיתה שקטה), על מנת לערוך דו"ח עם כתב כמויות בהתאם למדידות שבוצעו לשימוש העירייה והקבלן המבצע ודו"ח נוסף  שיוגש למשרד החינוך על מנת לאשר את ההנגשה.

אנו רואים בראש ובראשונה את צרכי הילד שלמענו נעשה השיפוץ, לכן כל אינטרס אחר לא בא בחשבון! התכנון יעשה על הצד הטוב ביותר למען השגת תוצאה מקסימאלית עבור אותו תלמיד.

בתום הליך השיפוץ יגיע משרדנו יחד עם קלינאית התקשורת לפיקוח, על מנת לעמוד את טיב השיפוץ שנעשה. במידה והשיפוץ נעשה בכפוף לתכנון, יאושרו העבודות על ידנו מול משרד החינוך.

מאיפה מתחילים?

בתחילה יש להגיש בקשה לאחת מהעמותות לילדים לקויי שמיעה (קישורים בתחתית העמוד), על מנת שיכירו בילד לקוי השמיעה. לאחר מכן תוגש בקשה להנגשה מול מחלקת החינוך בעירייה/מועצה.

יש לבחור כיתה להנגשה מבעוד מועד. את הכיתה רצוי לבחור כך שלא תהיה בקרבת מסדרונות עמוסים, מבואות בהם יש התקהלות רבה, עדיפות לכיתה שלא פונה לחצר משחקים או כל גורם מרעיש אחר. הדבר מאוד יעזור במהלך קבלת ההחלטות לתכנון.

יש לתאם פגישה משותפת של קלינאית התקשורת, יועץ אקוסטי מטעם סאונד רייס וגורם מוסמך מטעם העירייה/מועצה.לאחר קבלת הדו"חות מידי משרדנו יש להגישם למשרד החינוך על מנת לשחרר את התקציב.

למי השרות מיועד?

השרות מיועד לכל מוסד חינוכי בו משולבים ילדים כבדי שמיעה, ושהמוסד רוצה את רווחת התלמיד על מנת לשלבו בכיתות לימוד/גנים 'רגילים'.

השרות אף מיועד ללקוחות פרטיים עם ילד או ילדה בעלי מוגבלויות שמיעה דומים אשר רוצים להקל עליהם בזמן שהותם בבית, אך בשונה מהנגשות בבתי הספר/גנים השירות הוא פרטי ואינו מסובסד מטעם משרד החינוך.

עמותות למען לקויי שמיעה

בקרת איכות

בתום הליך השיפוץ יגיע משרדנו יחד עם קלינאית התקשורת לפיקוח, על מנת לעמוד את טיב השיפוץ שנעשה. במידה והשיפוץ נעשה בכפוף לתכנון, יאושרו העבודות על ידנו מול משרד החינוך.

החשיבות בהנגשה

אנו רואים בראש ובראשונה את צרכי הילד שלמענו נעשה השיפוץ, לכן כל אינטרס אחר לא בא בחשבון! התכנון יעשה על הצד הטוב ביותר למען השגת התוצאה המקסימלית עבור אותו תלמיד.

אודות התהליך

תהליך הנגשת כיתה אקוסטית הינו תהליך בו הופכים כיתת לימודים רגילה בבי"ס או לחלופין גן ילדים, והופכים אותה לנגישה, כך שתלמיד כבד שמיעה יוכל להשתלב ולזכות להזדמנות שווה באיכות הלמידה למרות מוגבלותו.