מניעת מטרדי רעש

מניעת מטרדי רעש

מונעים רעשים בצורה היעילה ביותר

בעזרת המומחים שלנו, תוכלו לפתור כל בעיית רעש שמטרידה אותכם.
כדי לפתור בעיות רעש ביעילות כך שלא יחזרו על עצמן, נדרש תכנון יסודי, מקיף ומדוייק. אנחנו נוודא עמידה בכל התקנות והחוקים, ושאתם לא סובלים מרעשים מיותרים.

מי הלקוחות שלנו?
מסעדות / ברים / מועדונים / בתי קולנוע / תעשיות ביטחוניות / מפעלים / מועצות אזוריות / בתי מלאכה / מאפיות

התקשרו אלינו, למען השקט שלכם. התקשרו אלינו, אם אתם רוצים להשיג:

  • פרטיות – להפסיק לשמוע בתוך הבית את כל מה שקורה בחוץ.
  • לקוחות מרוצים – בית עסק עם מרחב נעים לשהיה, יזכר אצל הלקוח גם לאחר עזיבתו את המקום.
  • לעמוד במסגרת החוק והתקנות – למזער חריגות וזליגות רעש מבית העסק שלכם.
  • להפחית רעשי מכונות וציוד רועש – כדי שהעובדים שלכם יהיו עירניים למתרחש סביבם. בטיחות מעל הכל.

לא משנה עם איזו בעיית רעש הגעתם אלינו, תהיו בטוחים שנדע כיצד ליצור את הפתרון הנכון עבורכם.

ייעוץ אקוסטי מקצועי פותר ומונע בעיות משפטיות וחוקיות

כל בעלים או מנהל של מסעדה, בר וגם מפעל יודע – כשהעסק מייצר רעשים לא רצויים, התלונות מתחילות להגיע מיד. אז אם אפשר למנוע את התלונות, הדו"חות או התביעות, למה לא לעשות את זה מראש?
בואו אלינו לקבלת ייעוץ אקוסטי בהקדם, כדי להקדים תרופה למכה.

אם כבר קיבלתם דרישה מהעירייה או מאיכות הסביבה להפחית את רעשי בית העסק שלכם – צרו איתנו קשר ואנחנו כבר נדאג לשאר. כאשר רעש יוצא מגבולות בית העסק שלכם (ציוד מיזוג אוויר, הגברה, מפוחים, מנדפים, מדחסי קירור וכו', הוא יכול בקלות להפוך למטרד רעש סביבתי, לכן ייעוץ אקוסטי הוא בגדר חובה כמעט לכל עסק.

אנחנו נגיע אליכם, נמדוד ונבחן את המקום, ועל סמך זה נבנה תוכנית מדוייקת לביצוע הפתרון.
אנחנו נדאג למזער את ההוצאות שלכם בהגעה לפתרון הנכון והיעיל ביותר. התוכנית תהיה מותאמת לתקנות והחוקים, כך שתוכלו להיות בראש שקט בכל הנוגע לגורמי האכיפה. למה לשבור את הראש? פנו אלינו ואנחנו נדאג לטפל במטרדי הרעש בצורה הטובה ביותר עבורכם.

עבור מי השירות מיועד

על מנת להבטיח כי מקורות הרעש השונים לא יעברו את העוצמות הקבועות בחוק, כדאי להיוועץ במומחה לאקוסטיקה.

אם אתה בעל עסק שקיבל צו מאיכות הסביבה המחייב אותך לפתרון בעיות הרעש שמייצר הציוד השייך לך, אם אתם דיירים הסובלים מרעשים שונים שמפריעים וזולגים לדירתכם, אם אתם בעלי עסק שרוצים להבטיח כי עוצמת מערכת הסאונד לא עוברת את הסף המותר בחוק מחוץ לעסק ובתוכו, רצוי לקרוא ליועץ אקוסטיקה.

בעזרת המכשור המתקדם שלנו והניסיון לאורך השנים, נוכל לבחון ולאמוד את עוצמות הרעש באופן מדויק ולהתאים את הפתרונות היעילים ביותר להפחתת הרעשים.

אנחנו נדע להתאים עבורכם את הפתרון הטוב ביותר בהתחשב בתקציב, בחוק ובכל פרמטר אחר שחשוב לכם למקרה הפרטי שלכם.

רעש חזק ורעש בלתי סביר

ההגדרה לרעש חזק או רעש מטריד ע"פ הגישה הסובייקטיבית – בעיניי המתבונן (או במקרה שלנו באוזני המאזין) משתנה מאדם לאדם ובהתאם לנסיבות. בתפישה הסובייקטיבית, אדם אחד נהנה לשמוע מוזיקת רוק, אך לשכנו המוזיקה תישמע כרעש אחד גדול. הנסיבות לתפישת הרעש כמטריד יכולות להשתנות בהתאם לתדר (Hertz), לעוצמה, אופי הצליל (טימבר) ועוד. ה"תקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) התשנ"ג 1992", מגדירות את המקרים והנסיבות בהם אסור להשמיע רעש.

בגישה האובייקטיבית, ישנם גבולות ברורים לצלילים שמוגדרים כמטרידים, אשר נקראים בעגה המשפטית כ- רעש בלתי סביר. גבולות אלה מדודים באופן כמותי – עצמת הרעש וזמן החשיפה אליו. ככל שזמן החשיפה לרעש ממקור כלשהו מתארך, כך העוצמה של רעש המקור צריכה לרדת. למשל, רעש בעוצמה X יכול להישמע רק לאורך זמן של שעה. ברגע שהשעה תחלוף והרעש ימשיך להיות זהה בעוצמתו, יחשב אז כרעש בלתי סביר – רעש מטריד/מזיק. מפלסי הרעש ביחס לזמן חשיפתם משתנים בהתאם לאופי הסביבה (שכונת מגורים, אזור תעשייה, אזור מסחר וכו'), ומוגדרים ב"תקנות למניעת מפגעים (רעש בלתי סביר) התש"ן 1990".

מניעת רעשים

ישנם רעשים מסוגים שונים ובהתאם למקור המייצר אותם: רעשים בסביבת המגורים (מזגנים, צנרות בבניינים, מערכות אזעקה, מסעדות), רעש מכלי תחבורה, מערכות קול באולמות, רעשי תעשייה וכו'.

לדוגמה, תכנון להפחתת רעשים במפעל, נעשה גם כחלק מתכנון מוקדם (לפני הקמת המפעל) וגם לאחר גילוי של רעשים כחלק מבדיקות שמבוצעות ע"פ חוק פעמיים בשנה, וזאת ע"י מעבדה מוסמכת לבדיקות רעש תעסוקתיות. היה והתגלו חריגות רעש, יהיה צורך להזמין יועץ אקוסטיקה שייתן פתרון הנדסי לבעיה. ההמלצה הינה תמיד להקדים ולתת את המענה לרעש הפוטנציאלי מבעוד מועד.

מדידת רעשים

מדידות מפלסי רעש שונים נדרשות בחוות דעת אקוסטיות שונות לרבות תלונות רעש, מדידת רעשים מכאניים, מדידת זמני הדהוד וכדומה.

הנדסת קול

ההכשרה והניסיון של יועצי החברה באה לידי ביטוי במדידות שטח הדורשות הבנה מעמיקה של התנהגות הגלים במרחב, תוך התחשבות בתקנים ובתקנות.

טכנולוגיה מתקדמת

מדידות רעש מתבצעות ע"י יועצי החברה בעזרת מכשירים מתקדמים בעלי רגישות גבוהה מאוד, זאת על מנת לדייק את המדידה ולאחר מכן את החישובים הנדרשים.